Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çısoy en koca miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu koca adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzlükı abartmak talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın bilgelik dağarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen kellearı mealında ülkesini durmadan simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent kellevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare kellevurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında çıktı sahici bir uzman olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında önem edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur ortada en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Insanı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sayesinde körpe medarımaişetlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse de asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek başlamak üzere sağaltım yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek adamlık geçmişine koca bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese bile temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (yüz hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı alınmıştır. Tamam çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birfena şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda önem almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Medarsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca deşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta yüzıkların geçmesi ciğerin belli bir hinı beklesek de kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile ciğererisinden zahmetsiz bir halde sağaltım edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Antrparantez cinsel medarımaişetlev bozukluğunu da sağaltım eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent kellevurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri hane istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Kurulu Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine mimarilabilecek en muhik katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da koca gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde önem düzlük öteki fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik desevinçli patentinin hak sahibi olması ve kellevurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın temel lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni düzlükında çtuzakışmalarını durmadan makroleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birfena öğün Türkiye Yılın Bilgi Insanı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil yurt dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da birfena ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların katlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile müşterek körpe medarımaişetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birfena farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda önem düzlük bir kızıl sahası ile müşterek kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı değer veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a tabi mızrap ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası başlamak üzere iki sınai hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada telakkilerine önem maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca katılmış değer mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise natürel gereç mimarisındaki muattalluklar sayesinde mualla derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv tespit raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada önem düzlük teferruatlara gereğince hassaten, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar