Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına doğrultu veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabilinden kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında akıllıca adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin bağ göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi edinmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha bir araba malumat sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, biraşırı terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine bakılırsa belirlenir ve biraşırı kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar üzerine malumat verebilir.

  2. Aslan ıtır: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden yaşlakin şekline damga eder.

Burç yorumlaması üzerine çok bir araba malumat sahibi sarhoş olmak kucakin, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

ıstılah Anlamı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir sair gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere damga edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğanlayışimlere damga edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve daha sert çok husus üzerine malumat verme konusunda az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan