Kabala, bir dünyalıkın ya da hizmetin cesim miktarlarda satın aldatmaınması veya satılması demeına gelir. Kabala satış, ekseriyetle dağınık satımların aksine, ürünleri cesim miktarlarda satın meydan ve daha sonrasında bunları değersiz miktarlarda satan ustalıkletmelere ya da müşterilere strüktürlır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya ithalatçılardan ürünleri cesim miktarlarda satın meydan ve bunları daha sonrasında perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin cesim miktarlarda satın aldatmaınması sebebiyle, ürünlerin daha az ünite maliyeti ile satılabilmesine olanak esenlarlar. Toptancılar üste, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı yürütmek derunin farklı ürünlerin bulunduğu biraşırı kategoride ürün sunabilirler.

Kabala kâr, biraşırı endüstride bulunabilir ve ekseriyetle ürünlerin maliyetini azaltmak isteyen değersiz ve cesim ustalıkletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kâmilen satın alınır ve daha sonrasında müşterilere dağınık olarak satılır. Hassaten, bir yapım şirketi yapım malzemelerini kâmilen satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde daha bir araba kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseriyetle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin namuslu ürünleri namuslu zamanda almasını esenlar. Toptancılar üste, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına birebir farklı ürünler sunarak yarış yararı esenlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler derunin biraşırı yarar sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını artırabilirler ve cesim miktarlarda satış yapmış oldukları derunin daha bir araba gelir elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri daha az fiyata satın alabilir ve daha az maliyetlerle satış yaparak daha bir araba kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, temelı dezavantajlar da derunerebilir. Örneğin, kâmilen satış hareket etmek derunin cesim miktarlarda ürün stoku musallat olmak gerekir, bu da akçe rahatışını etkileyebilir ve ustalıkletmeler derunin riskli olur. Hassaten, toptancıların müşterilerine daimî ürün tedarik edebilmeleri ve yarışçi fiyatlar sunabilmeleri derunin, tedarik zinciri yönetiminde dikkatli olmaları ve hızlı yanıt verme kabiliyetlerinin olması önemlidir.