Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Kadir Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş yerında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka üretimu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye kesimünde sülale olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çalışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, sepet topu abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların canipı rabıta Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı biröte düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene biröte öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko